Heritage Gin to firma ze Szczecina, której właściciele – Aleksandra i Marcin Czajkiewicz – zainspirowani historią miasta, a także dziejami swoich przodków z Kresów, postanowili stworzyć gin, który zachwyci. I tak też się stało. Z połączenia kreatywności mikrobiolożki i pasji archeologa powstał polski gin rzemieślniczy doceniany na świecie i nagradzany w międzynarodowych konkursach.
Autorska receptura składa się z 19 w większości regionalnych, naturalnych składników. Sercem mieszanki jest magnolia. W butelce Heritage Magnolia Gin kryją się aromaty irysu florenckiego, przytulii wonnej, pędów sosny, jabłek, czarnej porzeczki, żurawiny, imbiru, szałwii, mięty oraz fundamentu ginu – jałowca z Włoch.
W Heritage Gin każdy składnik jest ręcznie wyselekcjonowany i przygotowany. Najpierw przez 7 godzin owoce jałowca są zgniatane, dzięki czemu lepiej oddają swoje aromaty w trakcie maceracji i destylacji. Następnie przygotowywane są inne niezbędne składniki Heritage Magnolia Gin: kolendra, cytryny i limonki, liście szałwii i mięty.
Aby połączyć w sobie niezwykłe aromaty, właściciele Heritage Gin postanowili nie filtrować swojego ginu na zimno. Dzięki temu ma on w sobie więcej aromatów i nie traci unikalnego, przyjemnego charakteru. Niefiltrowany gin rozpoznać można po tym, że po dodaniu do kieliszka z ginem lodu, wody czy toniku, łatwo zaobserwować delikatne, naturalne zmętnienie. To świadczy o rzemieślniczym charakterze ginu.
Heritage Magnolia Gin to najczęściej nagradzany polski gin rzemieślniczy na świecie. Zdobył już 7 międzynarodowych wyróżnień i medali w Hiszpanii, Niemczech czy Luksemburgu. A konkurencja jest ogromna! W ramach konkursu zgłaszanych jest nawet kilka tysięcy próbek alkoholu z całego świata, które oceniane są w tzw. ślepej degustacji przez ekspertów. Tylko te najlepsze mają szansę zdobyć medal.
Co zachwyca jury w ginie od Heritage Gin? Aromaty pełne słodkiej kwiatowości, magnolii i suszonej porzeczki, jałowca z delikatnymi nutami mięty i cytrusów, a także złożony smak wyróżniający się delikatną słodyczą, pędami sosny, nutami cierpkich jabłek.
W ramach jednej destylacji powstaje około 300 butelek ginu. Każda partia jest unikalna, ręcznie butelkowana, etykietowana oraz podpisywana.