Binyamina narodziła się z tęsknoty jej właściciela – Josepha Zeltzera – za winiarnią produkującą słodkie wina i likiery.
Ta tęsknota zaprowadziła go do serca Binyaminy, centrum izraelskiego regionu winiarskiego. Miejsce wydawało się idealne, w okolicy rosły obficie rośliny jaśminu, z którego wytwarzano esencje perfum. W 1952 r., gdy fabryka perfum upadła, Zeltzer rozpoczął swoją działalność w jej budynku.
Winiarnia Zeltzera początkowo specjalizowała się w produkcji win słodkich, prostych win stołowych i likierów wytwarzanych wyłącznie z winogron pochodzących z winnic w regionie Binyamina. W tym czasie wszyscy winiarze musieli pracować za pośrednictwem spółdzielni winiarskiej. Pierwszy premier Izraela osobiście interweniował w imieniu Zeltzera, aby uchwalić prawo zezwalające na otrzymywanie niewielkiej ilości winogron do niezależnej produkcji wina. Udało się i z czasem winiarnia stała się znana z wysokiej jakości likierów i brandy produkowanych pod marką Hard Nut Liqueur.
Winiarnia Binyamina kilkukrotnie, aż do połowy lat 90., przechodziła z rąk do rąk. Postrzegana była jako izraelski skarb, w którym spotykają się rolnictwo i przemysł. Po przejęciu przez nowych właścicieli, związanych z branżą filmową, Winiarnia Binyamina poddana została modernizacjom, aby uzyskać surowce najwyższej jakości, zakupić najlepszy sprzęt do produkcji wina i założyć jedną z najlepszych piwnic z beczkami w Izraelu. W 2008 r. Winiarnię Binyamina przejęli kolejni prywatni inwestorzy, którzy dostrzegli jej ogromny potencjał i postanowili kontynuować jej rolę lidera w izraelskim sektorze winiarskim. Do dziś inwestują oni regularnie w winnice, lokale, sprzęt i zasoby ludzkie. Winiarnia Binyamina przeszła długą drogę od czasów, gdy Zeltzer pozyskiwał winogrona wyłącznie z lokalnych winnic. Dziś, ponad sześćdziesiąt lat później, Binyamina otrzymuje wspaniałe winogrona z winnic na całej długości Izraela.